Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

architekt gdynia

biuro@mprojekt-studio.pl

architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia

Facebook

architekt gdynia

Instagram

architekt gdynia

888 368 338

Mprojekt

Milena Baranowska-Paliwoda

Architekt

Ważne linki

Projektowanie architektoniczne

Projektowanie wnętrz

Adaptacje projektów typowych

Wizualizacje

Inwentaryzacje budowlane

Projekty mebli

Home staging

Projekt z wykończeniem pod klucz

Projekty

Realizacje

Projekty architektoniczne

Projekty wnętrz

Realizacje

architekt gdynia

Podczas naszego pierwszego spotkania, omawiamy ogólne potrzeby Klienta. Proszę o wskazanie zdjęć/inspiracji i elementów, które podobają się Klientowi w celu wyczucia klimatu, w którym poczuje się najlepiej. Analizujemy wspólnie potrzeby funkcjonalno-przestrzenne, pytam o domowników i ich przyzwyczajenia. Dzięki temu poznaję Klienta i jego rodzinę i wiem już, w jakim kierunku pójść podczas projektowania.

Na wstępnej konsultacji omawiamy także Miejscowy Plan Zagospodarowania Terenu lub Decyzję o Warunkach Zabudowy. Te dokumenty w dość precyzyjny sposób wskazują nam, jak możemy wykorzystać Państwa działkę i jaką formę zabudowy może przyjąć Państwa dom.

1  

Wstępna konsultacja

Etapy projektu

Architektura

​​​​​​​

Kontakt

architekt gdynia

Architekt

Architekt

Etapy projektu

Architektura

Zobacz projekty

Projekt zawsze poprzedzam wizytą na działce. Wtedy tak naprawdę najlepiej poznaję jej naturalne uwarunkowania - układ wysokościowy, widoki w poszczególnych kierunkach, otaczającą zabudowę. Dzięki temu wiem, jak usytuować budynek na działce w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać jej walory.

Wizja lokalna / inwentaryzacja

Mając już wiedzę na temat potrzeb Klienta, wymagań MPZP/WZ i uwarunkowań działki, rozpoczynam pracę nad stworzeniem koncepcyjnych rzutów budynku, które uwzględniają program funkcjonalny z rozmieszczeniem wszystkich pomieszczeń i ich metrażem, a także proponowanych układów mebli, urządzeń i sanitariatów.

Jednocześnie do rzutów koncepcyjnych przedstawiam szkic wizualizacji domu, przedstawiający jego bryłę oraz propozycje wykończenia elewacji. Dopiero po wspólnym dopracowaniu rzutów budynku, przystępuję do wykonania docelowych wizualizacji budynku.

Efektem prac koncepcyjnych jest dom "szyty na miarę" potrzeb Klienta, uwzględniający wszystkie jego upodobania i potrzeby.

3  

Koncepcja budynku

Do wspólnie opracowanej koncepcji domu przygotowuję wraz z zespołem projektantów branżowych projekt budowlany, który potrzebny będzie do uzyskania Pozwolenia na Budowę.

Projekt składany jest do Starostwa wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Projekt budowlany

Na prośbę Klienta mogę także zająć się całym procesem formalno - prawnym, który poprzedza uzyskanie Pozwolenia na Budowę. Potrzebujemy do tego szeregu dokumentów, których zakres jest zmienny i inny dla każdej działki. Zależy od jej usytuowania oraz od zapisów MPZP czy WZ. Moim zadaniem jest sprawdzić, jakich dokumentów potrzebujemy i dopilnować, abyście byli Państwo w ich posiadaniu przed złożeniem projektu.

Załatwienie spraw formalno-prawnych

Jeśli wyrazicie Państwo taką chęć czy potrzebę, dodatkowo może zostać przez nas opracowany projekt wykonawczy.

Projekt wykonawczy stanowi uszczegółowienie projektu budowlanego, zawiera o wiele bardziej szczegółowe rysunki, detale przedstawiające rozwiązanie poszczególnych elementów budynku, dobór konkretnych materiałów budowlanych.

Projekt wykonawczy znacznie ułatwia prace ekipom budowlanym i "zdejmuje" z Państwa konieczność podejmowania wielu decyzji na budowie.

Projekt wykonawczy

Współpracuję ze sprawdzonymi firmami specjalizującymi się zarówno w konstrukcji murowanej, jak i drewnianej. Dzięki ich doświadczeniu i wspólnie wypracowanym przez nas standardom współpracy, budowa przebiega sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Jeżeli zaistnieje także potrzeba, istnieje również możliwość wykupienia nadzoru autorskiego.

Współpraca ze sprawdzonymi wykonawcami i nadzory

Jeżeli zależy Państwu na spójności bryły domu z otoczeniem, w ramach swoich usług proponuję także wykonanie projektu zieleni oraz elementów małej architektury. Takie niewielkie z pozoru rzeczy sprawią, że Państwa dom będzie sprawiał naprawdę niesamowite wrażenie.

Projekt krajobrazu

Przy projektowaniu przestrzeni domu, w mojej głowie zawsze rodzi się mnóstwo pomysłów, jak można byłoby tę przestrzeń zaaranżować.

Jeśli planujecie Państwo zatrudnić projektanta wnętrz, wymarzonym układem będzie, kiedy jedna osoba zajmie się projektami kompleksowo. Dzięki temu przestrzeń zostanie przemyślana na każdym etapie projektowania, co pozwoli na opracowanie jej na "tip-top".

Projekt wnętrza

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Formularz

Kontaktowy

Mprojekt