Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

architekt gdynia

biuro@mprojekt-studio.pl

architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia

Facebook

architekt gdynia

Instagram

architekt gdynia

888 368 338

Mprojekt

Milena Baranowska-Paliwoda

Architekt

Ważne linki

Projektowanie architektoniczne

Projektowanie wnętrz

Adaptacje projektów typowych

Wizualizacje

Inwentaryzacje budowlane

Projekty mebli

Home staging

Projekt z wykończeniem pod klucz

Projekty

Realizacje

Projekty architektoniczne

Projekty wnętrz

Realizacje

architekt gdynia

Podczas naszego pierwszego spotkania, omawiamy ogólne potrzeby Klienta. Proszę o wskazanie zdjęć/inspiracji i elementów, które podobają się Klientowi w celu wyczucia klimatu, w którym poczuje się najlepiej. Analizujemy wspólnie potrzeby funkcjonalno-przestrzenne, pytam o domowników i ich przyzwyczajenia. Dzięki temu poznaję Klienta i jego rodzinę i wiem już, w jakim kierunku pójść podczas projektowania.

1  

Wstępna konsultacja

Etapy projektu

Wnętrza

Kontakt

architekt gdynia

Architekt

Architekt

Etapy projektu

Wnętrza

Zobacz projekty

Projekt zawsze poprzedzam wizytą na budowie. Wtedy tak naprawdę najlepiej poznaję przestrzeń, którą będziemy wspólnie kreować. Dokonuję też dokładnych pomiarów w naturze, które pozwalają uniknąć "niespodzianek" w trakcie wykonawstwa.

Wizja lokalna / inwentaryzacja

Mając już wiedzę na temat potrzeb Klienta i uwarunkowań lokalu, przygotowuję różnorodne aranżacje na rzucie, które uwzględniają metraż pomieszczeń, rozmieszczenie ścian działowych, układów mebli, urządzeń i sanitariatów wraz ze szczegółowymi opisami/pomysłami na dane miejsce. W procesie projektowania uczestniczy także Klient, który wybiera opcję, która najbardziej mu odpowiada. W razie potrzeby, wspólnie opracowujemy poprawki oraz finalną wersję rzutu aranżacyjnego, który łączy najkorzystniejsze rozwiązania funkcjonalne.

3  

Aranżacja

Do opracowania prezentacji wykorzystuję ostateczny układ funkcjonalny oraz inspiracje, o które poproszę Klientów. Wyszukuję także własne, które w najlepszy sposób przedstawiają moją wizję na Państwa wnętrze. Prezentacja w szczegółowy sposób pokazuje rozwiązania materiałowe, ale także funkcjonalno - przestrzenne, które chciałabym zastosować w Państwa wnętrzu. Na jej podstawie omawiamy sobie Państwa oczekiwania i wskazujemy, które rozwiązania przypadły Państwu do gustu, a z których rezygnujemy. Jest to dla mnie bardzo dobra "baza" do opracowania wizualizacji.

Prezentacja

Kolejnym i chyba najbardziej wyczekiwanym przez Państwa etapem są wizualizacje 3D. Przedstawiają one wszystkie nasze ustalenia w formie graficznej, która pomoże Państwu wirtualnie przenieść się do swojego wymarzonego mieszkania/domu. Wizualizacje uwzględniają wszystkie rozwiązania przestrzenne, materiałowe a także stylistyczne. Widzimy i omawiamy wszystko szczegółowo, aby koncepcja była dla Państwa w pełni zrozumiała. Wspólnie decydujemy, czy przedstawiona propozycja Państwu odpowiada, czy chcielibyśmy coś jeszcze zmienić. Zdanie Klienta jest dla mnie najważniejsze, ponieważ mam świadomość, że to on będzie mieszkał w danej przestrzeni i to on musi się w niej dobrze czuć. Nie mniej jednak, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, zawsze doradzam i staram się przekonać Klienta do jak najlepszych rozwiązań funkcjonalnych, jak i wizualnych.

Wizualizacje 3D

Wspólnie wybieramy wszelkie materiały wykończeniowe i elementy umeblowania/wyposażenia. Zestawiamy ze sobą wszystkie materiały, kolory i faktury i wybieramy tak, aby tworzyły harmonijną całość. Doborowi podlegają wszystkie elementy wykończeniowe: podłogi, drzwi, farby, tapety, płytki, a także elementy umeblowania i wyposażenia: lampy, meble ruchome, sanitariaty, sprzęty kuchenne oraz oczywiście materiały dekoracyjne/dodatki.

Dobór materiałów

Kiedy już wszystko mamy ustalone, tzn. zaakceptowaliście Państwo wizualizacje oraz dobraliśmy wspólnie wszystkie materiały, przygotowywane są rysunki wykonawcze oraz cała dokumentacja potrzebna do realizacji projektu. Projekt wydaję Państwu w formie książki, która powinna być przez cały czas obecna na budowie. Wszyscy wykonawcy powinni mieć ciągły dostęp do projektu, co pozwala na uniknięcie błędów i wszystkich wątpliwości. Przygotowuję także egzemplarz dla Inwestora, dzięki czemu nieustannie może on kontrolować postęp oraz zgodność wykonywanych prac z projektem.

W skład projektu wykonawczego wchodzą następujące rysunki:

  • rzut aranżacyjny (uwzględniający układ funkcjonalno - przestrzenny oraz elementy wyposażenia i umeblowania)

  • rzut budowlany (zawierający wszelkie wyburzenia, układ nowych ścian, zabudów GK itp.)

  • rzut instalacji wod.-kan. (zawierający punkty wodno-kanalizacyjne)

  • rzut rozmieszczeń punktów elektrycznych (oświetlenia i gniazd wtykowych)

  • rzut podłóg (zawierający rodzaje materiałów wykończenia podłóg oraz ich rozmieszczenie)

  • rzut sufitów (np. miejscowych podwieszeń lub obudów karniszy)

  • rzut wykończenia ścian (zawierający rodzaj i kolorystykę wykończenia poszczególnych ścian)

  • widoki wszystkich ścian z oznaczeniem materiałów, układów okładzin i rozmieszczenia mebli/wyposażenia

  • projekt zabudów/mebli dla stolarzy ze szczegółowymi opisami

 

Jest to kompletna dokumentacja, która pozwala na dokładne odwzorowanie projektu w realnym wnętrzu.

Rysunki wykonawcze

Współpracuję ze sprawdzonymi ekipami wykończeniowymi oraz stolarskimi. Dzięki temu zawsze mam pewność, że mój projekt realizowany jest zgodnie z założeniami oraz zasadami wiedzy technicznej jak i również w najwyższym standardzie.

Polecenie przeze mnie ekip wykończeniowych jest jednak tylko propozycją. Klient może wybrać dowolnych wykonawców, którzy będą spełniać jego oczekiwania. Bez względu na to, jakiego wyboru dokona Klient, zawsze po zakończeniu projektu spotykam się z ekipą na budowie, aby przedstawić im projekt i omówić ewentualne niejasności. Pierwsza wizyta na budowie jest bezpłatna.

Współpraca ze sprawdzonymi ekipami

W ramach mojej oferty możecie również Państwo skorzystać z opcji wykończenia "pod klucz". Jest to wariant dla osób, które chciałyby, abym zajęła się realizacją projektu w ich imieniu.

Usługa pod klucz obejmuje kontrolę nad postępem wykonywanych prac oraz ich jakością. Obejmuje także koordynację zamówień oraz dostaw materiałów i wyposażenia.

Przy wyborze tej usługi, wprowadzacie się Państwo do gotowego, wykończonego mieszkania i nie musicie uczestniczyć w procesie remontowo - wykończeniowym.

Usługa pod klucz - pełen nadzór inwestorski

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola

Formularz

Kontaktowy

Mprojekt