Architekt

Architekt

architekt gdynia
24/06/2023

Kolor we wnętrzach

Po latach królowania bieli, szarości i drewna wreszcie coraz śmielej do naszych wnętrz zaglądają kolory. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ uwielbiamy projektować kolorowe wnętrza (choć bardzo cenimy też ponadczasową, stonowaną klasykę ;)).

Zdecydowany kolor we wnętrzach często budzi wątpliwości - Inwestorzy boją się, że szybko się znudzi, zacznie męczyć. Z drugiej strony - męczyć może także monotonia barw. Zastosowanie koloru we wnętrzach jest świetnym sposobem na dodanie charakteru i życia do domu, a także na podkreślenie indywidualności danego wnętrza. Przy projektowaniu takich przestrzeni zawsze bardzo dokładnie analizujemy z Inwestorami, jakie kolory lubią i które z barw towarzyszą im w życiu (np. w postaci ubrań).

Zdecydowanie największym i najtrwalszym krokiem jest zastosowanie kolorów na ścianach: zamiast tradycyjnego białego lub beżowego, warto rozważyć pomalowanie ścian na  odważne kolory. Można wybrać jedną ścianę jako akcentową, malując ją w intensywnym odcieniu, lub stworzyć kolorową paletę na wszystkich ścianach.

Jeśli mowa o ścianach, warto rozważyć także zastosowanie tapety: tapeta może być doskonałym sposobem na dodanie koloru i wzorów do pomieszczenia. Warto wybrać tapetę o żywych kolorach i interesujących wzorach, która będzie przyciągać uwagę i nadawać wnętrzu unikalnego charakteru.

Świetny akcent kolorystyczny stanowią także meble w różnych kolorach: zamiast trzymać się jednego koloru dla wszystkich mebli, możemy postawić na różnorodność. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie kanapy, foteli, stołu czy regału w różnych kolorach, które będą ze sobą współgrać. Świetną opcją jest też malowanie starych mebli na nowo, aby nadać im nowe życie.

Jeśli bardzo boimy się trwałych rozwiązań kolorystycznych, możemy postawić na kolor w dodatkach: dekoracje mogą dodać koloru do wnętrza bez większych zmian. Wystarczy rzucić na kanapę kolorowe poduszki, zawiesić na ścianie obrazy w żywych barwach, postawić na regale kolorowe wazony lub doniczki z roślinami.

Świetnym akcentem są także kolorowe dywany i chodniki - mogą być świetnym sposobem na urozmaicenie podłogi. Pamiętajmy jednak, że zdecydowane wzory na dywanach możemy zastosować tylko wtedy, kiedy wykończenie podłogi jest stonowane i jednolite. Jeśli zdecydowaliśmy się na duży wzór już na posadzce - np. parkiet w jodełkę - dywan powinien być wtedy możliwie prosty i stonowany.

Oświetlenie - tak często traktowane po macoszemu jest przecież tak naprawdę biżuterią we wnętrzu! Kolorowe żyrandole, lampy stołowe lub lampki nocne mogą dodać charakteru i atmosfery do wnętrza. Warto rozważyć oświetlenie w ciekawych kolorach, które będzie pasować do stylu i tematu pomieszczenia.

W tym wszystkim należy pamiętać, że przy dekorowaniu kolorowych wnętrz ważne jest znalezienie równowagi i harmonii pomiędzy różnymi kolorami. Dobrze dobrana kolorystyka może stworzyć przyjemną atmosferę i podkreślić styl pomieszczenia, z kolei przesycenie różnymi barwami i odcieniami może szybko zmęczyć.

 

W świecie projektowania wnętrz trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe inspiracje i możliwości dla projektantów i klientów. W 2024 roku możemy się
Po latach królowania bieli, szarości i drewna wreszcie coraz śmielej do naszych wnętrz zaglądają kolory. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ uwielbiamy projektować kolorowe wnętrza (choć bardzo cenimy też ponadczasową, stonowaną

Blog

Branżowy

architekt gdynia

Projekt z wykończeniem pod klucz

Home staging

Projekty mebli

Inwentaryzacje budowlane

Wizualizacje

Adaptacje projektów typowych

Projektowanie wnętrz

Projektowanie architektoniczne

Architekt

Ważne linki

Mprojekt

Milena Baranowska-Paliwoda

888 368 338

architekt gdynia

Instagram

architekt gdynia

Facebook

architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia
architekt gdynia

biuro@mprojekt-studio.pl

architekt gdynia

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu